• Klatka dla świnki morskiej

Klatki dla świnek morskich – proste i modułowe

Świnki morskie, obok chomików czy tchórzofretek, to wciąż jedne z najpopularniejszych niewielkich domowych futrzaków. Zwłaszcza początkujący właściciele świnek morskich mogą mieć dylemat jaką klatkę wybrać. Ich wybór jest szeroki i stale powstają nowe pomysły na lokum dla tych sympatycznych gryzoni. Ostatecznie wszystko zależy także od budżetu, ponieważ ceny klatek dla małych, futrzastych świnek mogą różnić się nawet kilkukrotnie. 

Jaka klatka dla świnki morskiej?

Najprostsza modułowa klatka lub wybieg dla świnki morskiej, bez dodatkowych atrakcji dla pupila,  to naturalnie najtańsze rozwiązanie. Jednak zarówno świnki czy też małe jeże albo inni potencjalni mieszkańcy zwykle potrzebują nieco więcej ruchu. Droższa klatka piętrowa jest zatem od dawna standardem w hodowli takich zwierząt i stanowi inwestycję na lata, której na pewno nie będziesz żałować. Piętrowaklatka dla świnki morskiej wzbogacona o kolejne atrakcje sprawi, że domowy zwierzak poczuje się o wiele bardziej swobodnie i radośnie, co będzie widoczne już na pierwszy rzut oka. Klatki modułowe mają zdecydowanie tę zaletę, że kiedy będziecie chcieli rozbudować domostwo świnek morskich ze względu na powiększającą im się rodzinę, lub po prostu aby miały one więcej przestrzeni do eksplorowania, łatwo jest łączyć je ze sobą. Dzięki nim stajesz się wówczas nie tylko właścicielem zwierząt, ale także domorosłym architektem.

Klatka dla świnki morskiej wymiary

Jakie wymiary zatem powinna posiadać klatka dla świnki morskiej? Naturalnie mówimy tutaj o wymiarach minimalnych i optymalnych, ponieważ każdy chyba zwierzak zawsze doceni nieco więcej swobody. Warto od razu zainwestować w większy i obszerniejszy model. Kiedy tylko pojawi się w niej więcej mieszkańców niż jedna osamotniona świnka natychmiast zrobi się w niej tłoczno. Na szczęście klatki te są modułowe, dlatego zawsze można dołączyć dodatkowe „pomieszczenie”. 

Świnka morska klatka 

Najlepsze klatki to takie, przez które zwierzę nie wydostanie się na zewnątrz, a zatem posiadające boki o odpowiednio gęstych, niewielkich oczkach. Jednocześnie świnki morskie nie wydostaną się po nich łatwo, dzięki czemu można zrezygnować z górnej części klatki i obserwować świnki z góry bez obaw o ich ucieczkę