• Wybieg dla świnki morskiej

Wybieg dla świnek morskich

Lubisz zabawę klockami? A może masz przy tym wesołe i zabawne świnki morskie? Świetnie się składa, ponieważ tworzenie konstrukcji z modułowych klatek oraz wybiegów dla świnek morskich to wielka frajda, niczym budowanie konstrukcji z klocków! Świnki morskie potrzebują ruchu i atrakcji, nie skazujmy ich zatem na monotonne siedzenie w klatce. Przygotowując dla nich wybieg sami możemy świetnie się bawić!

Wybieg dla świnki morskiej

Nawet kiedy posiadasz tylko jedną świnkę, to jej potrzeba ruchu oraz eksploracji otoczenia musi zostać zaspokojona. Odpowiednio skomponowany z obszernych modułów wybieg zapewni jej moc atrakcji, a Tobie – pewność, że ani świnka nie wydostanie się na zewnątrz, ani żaden potencjalny drapieżnik nie dostanie się do samej świnki. Wybiegi dla świnek posiadają w ściankach odpowiednio gęste oczka, pozwalające jednocześnie na nieskrępowany dostęp powietrza dla gryzonia. Wybieg dla świnek jest o tyle uniwersalny, że można go umieścić w domu jak i na zewnątrz. Warto pamiętać jednak o kilku kwestiach, jakie różnią te dwa rodzaje.

Wybieg dla świnki morskiej w domu

W domu przygotowanie wybiegu jest zazwyczaj o wiele prostsze niż poza nim. Tutaj podłoże jest zawsze regularne i dobrze znane. Ponadto trudno o dostęp niespodziewanych intruzów z zewnątrz. Świnki morskie przebywające w domowych klatkach także są już bardzo dobrze oswojone z tym otoczeniem, jego zapachami i innymi czynnikami. Wystarczy zatem albo ustawić kojec w wybranym miejscu i dać zwierzęciu więcej przestrzeni, albo połączyć ten moduł z klatką.

Wybieg dla świnki morskiej na dworze

Zanim umieścimy taki kojec na dworze, warto poszukać jak najlepszej lokalizacji. Upewnić się, że na danym terenie nie ma niebezpiecznych dla świnki morskiej elementów podłoża lub trujących roślin. Taki kojec na zewnątrz to z jednej strony radość dla pupila, gdyż na świeżym powietrzu nie tylko świnki, ale my sami często czujemy się znacznie lepiej niż w czterech ścianach. Tutaj jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na inne potencjalne niebezpieczeństwa, takie jak ewentualny smog albo większe zwierzęta na tym terenie, dla których urocza świnka może stanowić smakowity kąsek. 

Kojec dla świnki morskiej – elegancki i nowoczesny

Kojec, czyli wybieg dla małych zwierząt domowych, w połyskującym kolorze czarnym doskonale wkomponowuje się nawet w najbardziej wymagające pod względem wizualnym wnętrza. Wykonany z trwałych i wysokich jakościowo materiałów moduł pokryty grubą warstwą farby jest odporny na ścieranie oraz różnorodne czynniki atmosferyczne. Zainwestuj w piękny wybieg dla swoich świnek na wiele lat!